במשרד הבריאות עושים סדר: מה נשאר פתוח ומה סגורבמשרד הבריאות מבקשים לעשות סדר ולחדד את ההנחיות והצעדים החדשים שנכנסו לתוקף החל מהבוקר (א'), למניעת התפשטות הקורונה בארץ. אילו מקומות נשארים ופתוחים ואילו נסגרים? הפרטים בכתבה

קורונה - ארכיון

אמש (שבת) הכריז ראש הממשלה על הצעדים החדשים למניעת התפשטות הקורונה בארץ. בתוך כך, מבקש משרד הבריאות לחדד את ההנחיות שנכנסו לתוקף החל מהבוקר (א') וממליץ להמעיט במגע וקרבה עם אחרים וכיוצא בזה, להימנע ככל הניתן משימוש בתחבורה הציבורית. 

להלן הנחיות משרד הבריאות:

מוסדות חינוך:
כל מוסדות החינוך יפסיקו לפעול, ללא קשר למספר הילדים במסגרת. בכלל זה ייסגרו גם מסגרות החינוך המיוחד, הפנימיות, מעונות היום, המשפחתונים, מחנות הנוער, הקייטנות והצהרונים.

כמו כן ייסגרו: 
קניונים (למעט מרכולים ובתי מרקחת, מקומות שמוכרים מזון שלא לצריכה במקום), דיסקוטקים, ברים, פאבים ובתי אוכל ובכלל זה בתי אוכל בבתי מלון (למעט הפעלת בתי אוכל שיספקו מזון שלא לצריכה במקום), אולמות אירועים, חדרי כושר ובריכות שחיה, פארקי מים, גן חיות, ספארי, פינות חי.

בנוסף גם, מקוואות (גברים), בית מרחץ, בתי קולנוע, תיאטרון ומוסדות תרבות אחרים, מתקני שעשועים ולונה פארק, עסקים לטיפול לא רפואי בגוף האדם, מקומות לעריכת מופעים וירידים, כלי שיט ציבורי, רכבל ואתרי מורשת.

תפילה וטקסים דתיים ייערכו בקבוצות של עד 10 אנשים כל אחת, תוך שמירת מרחק של 2 מטרים בן אדם לאדם ולא יותר מ-2 קבוצות בו זמנית.

חל איסור ביקורים במסגרות רווחה, סיעוד או בריאות, המשמשים כבתים לחיים עבור תושביהם למעט מלווה אחד לכל היותר, רצוי מלווה קבוע.

מקומות עבודה:
מקומות עבודה ייערכו להמשך העברת עבודה מהבית ללא התקהלויות כלל. לעת הזאת הם יוכלו להמשיך לעבוד כל עוד הם מקפידים על קיום מרחק של שני מטרים לפחות בין העובדים בכל המקומות והמתארים בהם העובדים נמצאים

איסורים:
- יש להימנע מנסיעה של יותר מ-2 ברכב
- חל איסור מוחלט על הגעת חולים למקום העבודה
- חל איסור כל התכנסויות מעל 10 אנשים


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה