ארגון המורים מאיימים בשביתה - בעקבות החלטת משרד החינוך להעביר את בתי הספר התיכוניים למתכונת לימודים של חמישה ימים בשבוע בלבדבארגון המורים העל-יסודיים כועסים על החלטת משרד החינוך, להעביר את בתי הספר התיכוניים למתכונת לימודים של חמישה ימי לימוד בשבוע. לטענתם מדובר במהלך חד-צדדי, כעת מתכוננים להשבתת הלימודים בשנה הבאה

ילדים יקרים

יו"ר ארגון המורים רן ארז, טוען כי משרדי החינוך והאוצר מבקשים לכפות על המורים את המעבר לחמישה ימים, אך מסרבים לעגן את השינוי בהסכם קיבוצי, כמקובל. לטענתו הארגון בראשותו לא יאפשר כל פגיעה בזכויות המורים. וכי ההחלטה נעשתה ללא הבנות שיעוגנו בהסכם קיבוצי, יחזרו גם בתי הספר שכבר עברו לשבוע למידה של חמישה ימים בתחילת השנה לשישה ימי עבודה כרגיל.

זאת לאחר שבמהלך השנתיים האחרונות נקטו בארגון מדיניות מכילה מתוך סולידריות ונשיאה בנטל משבר הקורונה. עם זאת, מבחינתם, הנחתה של שינוי במבנה שבוע העבודה של המורים ללא תיאום מראש איתם - היא קו אדום.

"לא יעלה על הדעת שמחליטים לשנות את תנאי העבודה של המורים בלי לדבר איתנו", אמר ארז.

לאחרונה הודיע משרד החינוך לרשויות המקומיות להתחיל להיערך למעבר לשבוע מקוצר בשנה הבאה. בתי ספר או רשויות שיתקשו לבצע את המהלך יתבקשו לפנות למשרד כדי לקבל אישור מיוחד לדחייה בשנה אחת.

עוד הוסיף ארז  הבעיה העיקרית היא שיום החופשה יהיה יום שישי "אם הם יקבלו אותו ביום שישי, הם ייפגעו משום שביום זה משרדי הממשלה סגורים", הוא אמר. "זהו יום קצר והם לא יספיקו לעשות שום דבר או לטפל בענייניהם. הסכמנו לקיצור שבוע הלימודים, אך מהלך כזה שלא מעוגן בהסכם קיבוצי יאפשר לממשלה לשנות את התנאים בכל עת שתחפוץ. אנחנו דורשים יציבות".

קיצור שבוע הלימודים נדון באחרונה במסגרת הצעת חוק שהגישה יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ שרן השכל, לשינוי מבנה שנת הלימודים והתאמת ימי החופשה בבתי הספר לאלה הקיימים במשק.
שני ארגוני המורים הודיעו כי הם מתנגדים לשינוי המבנה הקיים, המעוגן עשרות שנים בהסכמים קיבוציים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה