ארבעה תושבי ראשון לציון מואשמים בחטיפה, תקיפה וגניבהפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד רון אברג'יל (23), אופק דהן (22), דניאל לוי (20) וחיים ביטרן (22) מראשון לציון לאחר שחטפו אדם, הכו אותו, איימו עליו כי ירצחו אותו וגנבו את רכבו.

בית משפט

מכתב האישום שהגישה עו"ד שרון שוורץ, מפרקליטות מחוז דרום, במהלך חודש דצמבר יצר המתלונן קשר עם סוכן הימורים, כתנאי לביצוע הימורים ביקש הסוכן מהמתלונן שיעביר 12,000 ₪, לאחר שהסוכן פתח לו את האפשרות להמר, ביטל המתלונן את העברה של הכסף. לאחר מספר ימים של הימורים זכה המתלונן בסכום של 6,900 ₪. אז יצר קשר עם הסוכן על מנת לקבל את כספי הזכייה והשניים קבעו להיפגש באשקלון. לאור האמור בסביבות השעה 22:00 בערב, יצא המתלונן עם רכבו לכיוון אזור המפגש. כשהגיע סמוך למקום, יצא מרכבו לפתע, הגיחו לעברו מתוך רכב מזדה אברג'יל כשהוא אוחז בסכין ואדם נוסף, כשברכב המזדה היו באותה העת שלושת הנאשמים הנוספים.

אברג'יל הצמיד את הסכין לצווארו של המתלונן והורה לו להיכנס לרכבו, כאשר אברג'יל התיישב לצדו בספסל האחורי והאדם הנוסף נהג ברכב. במהלך הנסיעה, הכה אברג'יל את המתלונן באמצעות הסכין ובאגרופים בראשו, אחז בסכין ואיים על המתלונן בכך שאמר לו שאם לא יביא להם כסף ואת רכבו הם ירצחו אותו, עוד אמרו לו שאם יפנה למשטרה הם יזרקו רימונים לעבר ביתו או מילים בדומה לכך. המתלונן כל העת התחנן על חייו ואמר לאברג'יל שישלם להם ובלבד שיניחו לו. כעבור זמן מה הגיעו כלי הרכב למקום בראשון לציון, שם הוציא אברג'יל את המתלונן מהרכב והנאשמים הנוספים, שהגיעו ברכב המזדה, הכו את המתלונן באמצעות אגרופים ובעיטות בראשו ובגופו. במקביל, נטלו הנאשמים מהמתלונן את מכשיר הטלפון הנייד שלו וניסו לבצע העברות כספים באמצעות. בנוסף, הנאשמים צילמו את המתלונן במכשירי הטלפון שלהם ובקשו ממנו לומר כי הוא מוסר להם את רכבו מרצונו החופשי ואף הורו לו לומר שהנאשמים לא איימו עליו.

בהמשך לאמור, הגיע רכב נוסף ממנו ירדו שני אנשים נוספים שאחד מהם הכה את המתלונן בפניו ואיים עליו שלא "יפלוט שטויות" וזאת אגב שיחת טלפון עם אביו במסגרתה איים אברג'יל על האבא שאם הוא לא ישלם לנאשמים סכום כסף בסך 40000 ₪ לערך הם "ירצחו לו את הילד" ושהמתלונן חייב להם כסף או מילים בדומה לכך. אביו של המתלונן השיב כי אינו יכול להעביר להם את הכסף ובתגובה בעט אברג'יל במתלונן על מנת שאביו ישמע אותו צועק ונאנק מכאבים. בשלב מסוים, חדלו הנאשמים ממעשיהם, נטלו את רכבו של המתלונן ואת הטלפון נייד שלו ואיימו עליו שאם יפנה למשטרה הם ירצחו אותו וגם אם ישבו בכלא יש להם גורמים שיטפלו בעניין עבורם.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהגישה עו"ד שוורץ במקביל צוין כי: "... המשיבים ביצעו עבירות חמורות של סחיטה, חטיפה ואלימות תוך הצטיידות בכלי תקיפה סכין, וכל זאת לאחר תכנון. אם ישוחררו המשיבים קיים סיכון ממשי שהמשיבים יחזורו ויבצעו עבירות ויסכנו את המתלונן ואת הציבור. מחומר החקירה עולה כי המתלונן חווה אירוע טראומטי."

לנאשמים יוחסו עבירות של חטיפה לשם רצח או סחיטה, שוד, סחיטה באיומים, תקיפה בנסיבות מחמירות, החזקת סכין שלא כדין, הדחה בחקירה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה