דובר החמאס מעדכן את תושבי  הדרום

התלמידים חוזרים ללימודים, השוק חוזר לשגרה, אזרחי הדרום יוצאים לרחוב כי אין כלום וכאילו לא היה כלום....

אחרי יום דמים בדרום, עם מאות שיגורים, מיליון אזרחים במקלט, וארבעה הרוגים, קמו הבוקר אזרחי ישראל להפסקת אש.... מה שמדהים הוא שאת העדכון לכך הם קיבלו מדוברות חמאס ולא מממשלת ישראל.

לאחר שבמשך 48 שעות היינו במצור, תחת מתקפה קטלנית, היחידים שדיברו והתייחסו אלנו היו הדוברים של שירותי ההצלה ודוברות של צה"ל שעדכנה אותנו מעת לעת הכיצד צה"ל מכה בחמאס.

אזרחי הדרום המתוחים והפגועים (תרתי משמע)  שהמתינו למוצא פיו של ראש הממשלה או לפחות מי מטעמו התעדכנו מדובר חמאס והגי'האד האיסלאמי ומסתבר שהם יודעים טוב יותר מכולנו... כי הם אלו שקובעים את התנאים. הכי התאים להם לסיים הבוקר בגלל הרמדאן, שייחל מחר, אז הם הודיעו שהם מסכימים לעצור את הירי והוסיפו כמה תנאים.

לא זו בלבד, הם סרבו לתנאים שישראל הציגה כמו הפסקת המהומות על הגדר.

לא סביר ולא הגיוני בשום מדינה נורמלית!

בכל מדינה דמוקרטית - לפני ואחרי מבצע, ראש הממשלה היה מחויב להשיב על שאלות בסיסיות ומדבר אל התושבים.אין כלום?

באף שלב בסבב הלחימה לא יצאה הודעה מטעם הממשלה, לא מסיבות עיתונאים, לא הצהרה לתקשורת, לא ראיונות, לא תשובות לים השאלות של התושבים המופגזים.

מה השגנו ומה אנחנו מבקשים להשיג בסבב המלחמה, למה? מה היה ומה יהיה?

עד עכשיו, אף אחד מאזרחי ישראל, לא יודע מדוע החליטו לצאת לתקיפות ומדוע הפסיקו אותן.

מדוע המשיכו להכניס דלק ולהזרים חשמל בזמן שרוצחים לנו ארבעה אזרחים?

מדוע ראש הממשלה נאלם דום אל מול השאלות של כל תושבי הדרום  עליהם הוא מופקד? וחבל כי לדבר הוא יודע....

ישראל מנהלת מו"מ עם חמאס וג'יהאד תחת אש כמעשה שבשגרה, נתונה לסחיטה, רועדת מהאפשרות שהאירוויזיון יבוטל או טקס המשואות ביום העצמאות יחולל.

המעצמה הצבאית הגדולה ביותר במזרח התיכון רוקדת לצלילי כנופיות וארגון טרור קטן והשקט היחידי שנשמר הוא של הממשלה והעומד בראשה – כאילו אין כלום כי לא היה כלום.

כל חברי הכנסת מטעם הליכוד וחברי הממשלה ממלאים פיהם מים למרות שבתוך תוכם הם מבינים שזה מאוד מאוד לא תקין (בלשון ההמעטה)... אבל המסר הוא - אין כלום כי לא היה כלום....

רק חבר הכנסת גדעון סער (הליכוד) העז לכתוב הבוקר (שני) כי הפסקת האש עם חמאס נעדרת הישגים לישראל והותקף קשות ע"י בכירי הליכןד – חוצפן! איך הוא אומר את האמת לעם?

הפסקת-האש, בנסיבות בה הושגה, נעדרת הישגים לישראל. טווחי הזמן בין סבבי ההתקפות האלימות על ישראל ואזרחיה הולכים ומתקצרים וארגוני הטרור בעזה מתעצמים ביניהם. המערכה לא נמנעת אלא נדחתה .